Zamojskie Forum Inicjatyw Społecznych w Zamościu Logo Zamojskiego Forum Inicjatyw Społecznych w Zamościu

Archiwum - Wiadomości - rok 2011

Sukces działania: „Aktywni z natury – inkubator wolontariatu”

2011-12-10

Debata, której teza brzmiała: „Wolontariat działanie bezinteresowne” zgromadziła w Osiedlowym Domu Kultury „Okrąglak” ponad 100 osób. Była uwieńczeniem projektowego przedsięwzięcia mającego na celu przekonanie młodych ludzi do grupowej aktywności społecznej, budowania społeczeństwa obywatelskiego, a także wykorzystania możliwości, jakie daje sektor pozarządowy, wolontariat międzynarodowy, itp. Przybyli na nią uczestnicy warsztatów, ”Aktywni z natury – inkubator wolontariatu”, które od września do listopada odbywały się w 8 zamojskich i 2 szczebrzeszyńskich szkołach ponadgimnazjalnych.

czytaj dalej »

Inicjatywa Zamojskiego Towarzystwa „Renesans” - najlepsza!

2011-12-09

7 grudnia podczas Zamojskiej Gali Europejskiego Roku Wolontariatu zostały ogłoszone wyniki konkursu „Inicjatywa Pozarządowa Roku 2010”. Zdaniem Kapituły, której przewodniczyła Małgorzata Farion, najlepszy był projekt pod nazwą: Wydarzenie artystyczne – wystawa interdyscyplinarna pt. „Chopinowi – nie wysłane listy” zgłoszony przez Zamojskie Towarzystwo „Renesans”. Nagrodę, ufundowaną przez Polską Grupę Energetyczną, odebrała prezes Towarzystwa, Pani Elżbieta Gnyp.

czytaj dalej »

Pomóżmy Agnieszce zwyciężyć!

2011-11-28

Agnieszka Bielan, nasza wolontariuszka, która swój wolny czas poświęca dzieciom ze świetlicy środowiskowej prowadzonej przez stowarzyszenie „Otwarte serca” ma szansę zostać finalistką akcji „Zwykły bohater”. Agnieszka, oprócz tego, że pomaga dzieciom, walczy o świetlicę, która – od lat nie remontowana – może być zamknięta. Na remont oddała już swoje wynagrodzenie (pracuje w przedszkolu) i chce podzielić się z potrzebującymi nagrodą. Pomóżmy jej ją zdobyć. Można jeszcze głosować do 5 grudnia – www.zwyklybohater.pl

Uwaga – organizacje!

2011-11-16

Jeszcze przez tydzień – do 22 listopada – można składać zgłoszenia na konkurs „Inicjatywa Roku 2010”. Kapituła konkursu zachęca i zaprasza przypominając, że na  zwycięzców czekają nagrody: wysokiej klasy sprzęt komputerowy.

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy do pobrania w załączonym pliku.

Inkubator wolontariatu na półmetku

2011-10-26

60 uczniów z 6 szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w 18 – godzinnych warsztatach “Aktywni z natury – inkubator wolontariatu” zorganizowanych przez Zamojskie Forum Inicjatyw Społecznych. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się czym jest III sektor oraz jak i po co funkcjonują stowarzyszenia i fundacje. Nauczyli się jak organizować wolontariat, jak zostać liderem w organizacji, jak zdobywać środki na młodzieżowe inicjatywy i wykorzystać szanse jakie daje młodym ludziom wolontariat międzynarodowy. Na zakończenie warsztatów otrzymali materiały szkoleniowe i certyfikaty, które niewątpliwie wzbogacą ich CV.

Szkoły, które już wzięły udział w projekcie: Centrum Szkół Technicznych, Centrum Szkół Mundurowych, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 (“elektryk”), Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 (“mechanik”) z Zamościa oraz Zespół Szkół Nr 1 i Nr 2 ze Szczebrzeszyna.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Plan szkoleń na listopad 2011 r.

2011-10-21

Plan szkoleń realizowanych w ramach projektu “Platforma wsparcia, wyrównywania szans i rozwoju zamojskich organizacji pozarządowych we współpracy z samorządem” współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach PO FIO na listopad 2011 rok.

czytaj dalej »

“INICJATYWA ROKU” po raz trzeci. Zaproszenie do konkursu.

2011-10-18

Zamojskie Forum Inicjatyw Społecznych ogłasza III już konkurs na najlepszą inicjatywę organizacji pozarządowych miasta Zamość i powiatu zamojskiego zrealizowaną w roku 2010 pt. “INICJATYWA ROKU 2010”.

Zainteresowane organizacje prosimy o przesłanie zgłoszeń do 10 listopada 2011 roku na adres siedziby ZFIS: ul.S.Wyszyńskiego 28A, 22-400 Zamość.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas Gali w dniu 7 grudnia 2011 roku.

Główną nagrodą w konkursie jest sprzęt komputerowy.

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy do pobrania w załączonym pliku.

Informacja dla organizacji

2011-09-20

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło konkurs ofert dla organizacji pozarządowych na realizację zadania publicznego “Szkoła z Pasją II edycja” dotycząceg upowszechniania współpracy szkół z organizacjami pozarządowymi.

Ogłoszenie i regulamin konkursu w plikach do pobrania poniżej:
Ogłoszenie, Regulamin

Zaproszenie na szkolenie “Planowanie strategiczne w organizacjach pozarządowych”

2011-09-19

Zamojskie Forum Inicjatyw Społecznych zaprasza organizacje pozarządowe biorące udział w  projekcie “Platforma wsparcia, wyrównywania szans i rozwoju zamojskich organizacji pozarządowych we współpracy z samorządem”, realizowanym w ramach PO FIO na szkolenie: “Planowanie strategiczne w organizacjach pozarządowych”, które odbędzie się w dniach: 29–30.09.2011 r. w godz. 9.00–16.00 w Osiedlowym Domu Kultury “OKRĄGLAK” w Zamościu przy ul. Wyszyńskiego 28A.

Zainteresowane osoby prosimy o dokonanie zgłoszenia mailem lub telefonicznie.

Decyduje kolejność zgłoszeń!

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski od Prezydenta RP dla Doroty Nowosad.

2011-09-17

Dorota Nowosad – prezes ZFIS – została odznaczona przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. To zaszczytne wyróżnienie za „zasługi w działalności na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej” otrzymały 44 osoby. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się 15 września w Pałacu Prezydenckim.

Zaproszenie do udziału w konkursie na prezentację multimedialną
pt “EUROPEJSKI ROK WOLONTARIATU 2011”

2011-09-01

Nagrodą w konkursie będzie graficzny program komputerowy. Nagrodzona prezentacja będzie otwierała konferencję “Wolontariat dla Zamojszczyzny – Zamojszczyzna dla wolontariatu” połączoną z Galą Wolontariatu (grudzień 2011 r.) oraz zostanie zamieszczona na stronie internetowej Zamojskiego Centrum Wolontariatu. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w listopadzie br.

Prosimy o dostarczenie prezentacji do 10 listopada 2011 r. do Osiedlowego Domu Kultury “OKRĄGLAK” w Zamościu, ul. Wyszyńskiego 28A. lub przesłanie drogą elektroniczną:

Regulamin konkursu do pobrania w załączonym pliku.

“AKTYWNI Z NATURY - INKUBATOR WOLONTARIATU” - Zaproszenie dla szkół

2011-08-31

Zamojskie Forum Inicjatyw Społecznych zaprasza do udziału w zadaniu “AKTYWNI Z NATURY - INKUBATOR WOLONTARIATU”, którego celem jest wzrost wiedzy uczniów nt. funkcjonowania organizacji pozarządowych oraz różnych aspektów wolontariatu przekładający się na rozwój postaw prospołecznych i aktywności obywatelskiej uczniów zamojskich szkół ponadgimnazjalnych.

Szczegółowe informacje w plikach do pobrania poniżej:

Zaproszenie do udziału w projekcie, Formularz zgłoszeniowy do udziału w projekcie

Informacja dla organizacji pozarządowych

2011-08-10

Wydział Promocji, Kultury i Spraw Społecznych  Urzędu Miasta Zamość rozpoczął procedurę opracowania projektu Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2012 rok w związku z powyższym zwraca się z prośbą do zainteresowanych organizacji o udział w opracowaniu projektów  do Programu, co przełoży się na  zwiększenie skuteczności rozwiązywania problemów społecznych, a także wskaże najważniejsze potrzeby w tym zakresie.

czytaj dalej »

Przedłużenie naboru do udziału w projekcie “Platforma wsparcia”

2011-08-05

Uwaga, termin naboru do udziału w projekcie zostaje przedłużony do dnia 19.08.2011.

Organizacje, instytucje oraz ich przedstawiciele zakwalifikowani do udziału w projekcie otrzymają potwierdzenie do dnia 31.08.2011 drogą mailową lub telefoniczną.

Nowy projekt Zamojskiego Forum Inicjatyw Społecznych

2011-06-16

“Platforma wsparcia, wyrównywania szans i rozwoju zamojskich organizacji pozarządowych we współpracy z samorządem” – to tytuł  projektu realizowanego aktualnie przez ZFIS, dofinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

FIO Logo

Dokumenty do pobrania:

czytaj dalej »

Piknik “Sąsiedzi z Zamoyskiego” — Relacja

2011-06-15

Piknik “Sąsiedzi z Zamoyskiego” odbył się 12 czerwca  na największym zamojskim osiedlu mieszkaniowym. Ta niecodzienna impreza plenerowa włączyła jego mieszkańców w obchody Europejskiego Dnia Sąsiada, święta obchodzonego w 30 krajach.

czytaj dalej »

Zapraszamy na piknik “Sąsiedzi z Zamoyskiego”
12.06.2011 (niedziela) od godz.12.00

2011-06-11

Zapraszamy na stoisko promocyjne Europejskiego Roku Wolontariatu 2011, którego częścią jest ekspozycja wystawy “Wolontariat w obiektywie”. Piknik będzie odbywał się na terenach rekreacyjnych Spółdzielni Mieszkaniowej im. Jana Zamoyskiego. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji : igrzyska sportowe, gry i zabawy rekreacyjne, quizy i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, warsztaty kosmetyczne, akcje edukacyjne i koncerty.

Zamiast się nudzić dołącz do nas – dobra zabawa gwarantowana !!!

Zapraszamy na wystawę “Wolontariat w obiektywie”.

2011-06-02

Zapraszamy do zwiedzania wystawy “Wolontariat w obiektywie” w dniu 04.06.2011 (sobota) od godziny 10.00 na Rynku Wodnym Starego Miasta w Zamościu podczas “Jarmarku Hetmańskiego”.
Wystawę zorganizowano w ramach projektu “Wolontariat dorosłych szansą na wzrost potencjału organizacji pozarządowych na zamojszczyźnie” dofinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Otwarty konkurs ofert prezydenta miasta Zamościa

2011-04-21

Wydział Promocji, Kultury i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Zamość informuje o ogłoszonym przez Prezydenta Miasta Zamościa otwartym konkursie  ofert na wsparcie realizacji zadania w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz zadania przeciwdziałania narkomanii (II edycja z zadań 2011 roku).

Termin składania ofert upływa dnia 10 maja 2011 roku. Warunki konkursu znajdują się na stronie www.bip.zamosc.um.gov.pl, a szczegółowych informacji udziela Pani Katarzyna Bednarczuk tel.: (84) 6772493.

Oferta dla ludzi z pasją

2011-03-05

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności zaprasza osoby zainteresowane z miasta Zamościa i powiatu do kolejnej, VII edycji programu Liderzy PAFW.

Komplet materiałów promocyjnych do pobrania:

Zaproszenie na szkolenie “Zasady udzielania dotacji z budżetu Miasta na realizację zadań pożytku publicznego”

2011-02-17

Urząd Miasta Zamość zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych na szkolenie: “Zasady udzielania dotacji z budżetu Miasta na realizację zadań pożytku publicznego”. Szkolenie poprowadzi Pan Piotr Ciszewski - Członek Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Lublinie. Szkolenie odbędzie się w dniu 24 lutego 2011 w godzinach 10.00 – 14.00 w Sali Konferencyjnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego - Delegatura w Zamościu przy ul. Partyzantów 3.