Zamojskie Forum Inicjatyw Społecznych w Zamościu Logo Zamojskiego Forum Inicjatyw Społecznych w Zamościu

Wszystko o public relations. 2012-10-28

Skuteczne porozumiewanie się z otoczeniem jest jednym z kluczowych składników powodzenia organizacji, dlatego każda fundacja i każde stowarzyszenie powinno dbać o własny wizerunek i o jakość informacji, jaką kieruje na zewnątrz. Bardzo często od tego jak jest organizacja postrzegana zależy wsparcie na które może liczyć. Public relations – to nic innego, tylko zaplanowany proces porozumiewania się organizacji z otoczeniem, zadbanie o jej wizerunek i promowanie tożsamości.

Tego, jak to zrobić, kto powinien się tym zajmować, jakie są techniki, środki i narzędzia komunikowania, jakie dla organizacji znaczenie ma jej identyfikacja wizualna, dowiedzieli się uczestnicy na szkoleniu, które odbyło się 24 października w „Okrąglaku”. W szkoleniu wzięło udział 12 przedstawicieli III sektora i 5 przedstawicieli zamojskich mediów. Dziennikarze radiowi i telewizyjni mówili o sztuce wystąpień publicznych i o tym jak zachować się przed kamerą, mikrofonem. Dziennikarze prasowi – jakich oczekują newsów.
Zarząd Zamojskiego Forum Inicjatyw Społecznych oraz prowadząca szkolenie Krystyna Rybińska-Smyk, bardzo dziękują dziennikarzom: Małgorzacie Godzisz z Katolickiego Radia Zamość, Markowi Madejowi i Marcinowi Rymarzowi z Zamojskiej Telewizji Kablowej, Danielowi Czubarze z Radia ESKA i Jarosławowi Buremu z Gazety Zamojskiej za udział i podzielenie się z uczestnikami swoją wiedzą.