Zamojskie Forum Inicjatyw Społecznych w Zamościu Logo Zamojskiego Forum Inicjatyw Społecznych w Zamościu

Relacja z Obywatelskiej Biesiady Aktywnych 2009-09-10

5 września, na terenach rekreacyjnych Spółdzielni Mieszkaniowej im. Jana Zamoyskiego odbyła się I Obywatelska Biesiada Aktywnych, będąca jednocześnie giełdą zamojskiego III Sektora, podczas której zaprezentowały się 32 organizacje pozarządowe.

Giełda była okazją do pokazania tego, co w zamojskich organizacjach pozarządowych się dzieje, czym się zajmują, jakie mają osiągnięcia i sukcesy.

Znaczenie tego rodzaju aktywności społecznej docenili obecni na biesiadzie: Poseł na Sejm RP – Pan Sławomir Zawiślak, Przewodniczący Rady Miasta – Pan Wojciech Matwiejczuk, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – Pani Danuta Chruściel, Przewodnicząca Rady Osiedla im.J.Zamoyskiego – Pani Maria Latymowicz.

Stowarzyszenia i fundacje miały stoiska promocyjne w namiotach wystawienniczych. Wszędzie było pełno kolorowych ulotek, broszur, gadżetów i…symbolicznych parasoli z logo ZFIS. Zamojskie Forum Inicjatyw Społecznych jest i chce być “organizacją parasolową”, tzn. chroniącą i wspomagającą część lokalnego III Sektora. Najciekawsze były stoiska organizacji, które promowały swój dorobek artystyczny. Podczas Biesiady był także czas na rozrywkę, a zapewniły ją organizacje promujące działalność kulturalną, rozrywkową i sportową. Były więc atrakcje takie, jak: pokazy samoobrony i sztuki walki, szermierka, łucznictwo, mecze, występy wokalistów, integracyjna akcja graffiti, harcerski biwak i …gaszenie pożaru. Uczestnicy imprezy mogli się posilić zafundowaną przez organizatorów grochówką.

Organizatorzy, Zamojskie Forum Inicjatyw Społecznych i Spółdzielnia Mieszkaniowa, zagwarantowali mieszkańcom Zamościa kilka godzin kulturalnej, ciekawej i nietypowej zabawy. I mimo nieprzychylnej aury frekwencja dopisała, co widać na zdjęciach w galerii.

Wykaz organizacji, które wzięły udział w Biesiadzie – w załączeniu.